Domowe wybielanie

Wszystkie preparaty wybielające zęby do nabycia w aptekach są bezpieczne, pod warunkiem iż są wykorzystywane według zaleceń umieszczonych na ulotce lub według wskazówek lekarza stomatologa. Z innej zaś strony warto stwierdzić jest ta, iż wybielanie domowymi sposobami nie zapewni spektakularnych efektów. Po wybielaniu domowym zęby zjaśnieją nieznacznie, a wszelkie przebarwienia i plamy nie znikną.

Domowe wybielanie, a konkretniej rozjaśnianie, ciągnie się od paru tygodni do kilku miesięcy, a efekt tak czy owak utrzyma się nie dłużej niźli sporo miesięcy. Najpopularniejszym „wybielaczem” jest rzecz oczywista wybielająca pasta do zębów. Pastę wybielającą należy stosować dwa razy co dzień, o brzasku i schyłkiem dnia po jedzeniu. W trakcie dnia zastępczo mamy sposobność używać wybielającą gumę do żucia. Pasty tego rodzaju mogłyby być stosowane bez obaw. Trzeba zaś raz na jakiś czas zastosować normalną pastę do zębów.

Sporo lepsze efekty przyniosą przezroczyste paski wybielające. Paski wykorzystuje się dwa razy co dzień, przyklejając je do górnych oraz dolnych zębów oraz pozostawiając na mniej więcej trzydzieści minut. Widoczną poprawę bieli zębów zyskuje się teraz po kilku dniach kuracji. Aby utrzymania dobrego wyniku kurację przystoi powtarzać średnio co pół roku. Analogiczne działanie poleca wybielacz w sztyfcie. Po umyciu zębów schyłkiem dnia przystoi „pomalować” zęby sztyftem. Wyniki widoczne są teraz po kilku dniach kuracji.